UČEŠĆE UNIVERZITETA METROPOLITAN NA OBUCI O PRIMENI NOVORAZVIJENIH MODELA NASTAVE ONLINE I HIBRIDNOG UČENJA

22.09.2022.

Nastavnici i saradnici Fakulteta informacionih tehnologija, Univeziteta Metropolitan su prisustvovali obuci na temu – primene novorazvijenih modela nastave za onlajn i hibridno učenje, koja je trajala 5 dana (27.juna- 1.jula 2022). Ova obuka je održana u sklopu projekta “Improving online and blended learning with educational data analytics (ILEDA)”, ref. broj 2021-1-BG01-KA220-HED-000031121. Obuka je održana u Španiji na Leon Univerzitetu (Universidad de Leon).  Učesnici ILEDA projekta su pored Univerziteta Metropolitan i Univerzitet iz Sofije Sv. Klimen Ohridski i Univerzitet istočne Finske.

Predstavnici Univerziteta Metropolitan na obuci bili su: prof. dr Dragan Domazet, prof. dr Miroslava Raspopović Milić, prof. dr Vladimir Milić, doc. dr Emilija Kisić, doc. dr Nemanja Zdravković, Jovana Jović i Tamara Vukadinović.

Na obuci su prezentovane veoma zanimljive i aktuelne teme:

• Context & Background COVID constraints – Mohammed Saqr (University of Eastern Finland) & Miroslava Raspopovic (Metrolopolitan University of Belgrade
  • Essentials about blended/online learning – Miroslava Raspopovic (Metrolopolitan University of Belgrade).
  • Project Based Learning Methodology – Rosario Fernández Aguirre
  • Problem Based Learning Methodology – Mohammed Saqr (University of Eastern Finland)
  • Do it by yourself – Mohammed Saqr (University of Eastern Finland)
  • Essentials about LA – Mohammed Saqr (University of Eastern Finland)
  • Brainstorming about LA – Mohhamed Saqr (University of Eastern Finland), Sonsoles López-Pernaz (Universidad Politécnica de Madrid) and Miguel Á. Conde (University of León)
  • What are the most important metrics for you – Mohhamed Saqr (University of Eastern Finland), Sonsoles López-Pernaz (Universidad Politécnica de Madrid) and Miguel Á. Conde (University of León)
  • Challenge Based Learning – Miguel Á. Conde (University of León).

Pored predavanja i obuka tokom boravka u Španiji naši predstavnici su imali prilike da posete Superkompjuting centar koji se nalazi na samom Leon Univerzitetu, a koji je kreiran 2007. godine kako bi zadovoljio povećanje potreba za računarskim resursima u Španiji. Pored centra, organizovane su bile i posete Laboratoriji za robotiku i Fakultetu za inženjerstvo i aerodinamuku, gde su naši predstavnici mogli da isprobaju simulator leta.
ILEDA  ERASMUS + projekat radi na pronalaženju, poboljšanju i inoviranju novog načina učenja koje je još više podstaknuto aktuelnom situacijom tj. pandemijom COVID-19, gde se javila dodatna potreba za efikasnijim metodama za online i hibridno učenje.

Ukoliko želite više da saznate o projektu ILEDA, više informacija možete naći na sajtu projekta: