Takmičenje u kreiranju mobilnih aplikacija na Windows platformi

3.02.2014.

Univerzitet Metropolitan i Microsoft pozivaju sve zainteresovane srednjoškolce da se prijave na takmičenje MET MOBILE CHALLENGE. Ovo takmičenje ne zahteva programersko znanje, jer se odvija u dva dana, a prvi dan je predviđen za obuku svih prijavljenih kandidata, kako bi bili osposobljenji za pravljenja mobilnih aplikacija. S obzirom na ovu činjenicu tj. da će svi kandidati biti obučeni i osbosobljeni za rad, najvažnije je da takmičari budu kreativni jer će upravo najkreativnije idejno rešenje odneti pobedu.

Sugestija je da svi zainteresovani prijavu izvrše što pre, jer je broj takmičarskih mesta ograničen,

KRITERIJUMI ZA TAKMIČENJE

Takmičnenje obuhvata maksimalno 60 učesnika, odnosno 15 timova sa po 4 takmičara. Takmičari mogu da se prijave sa već oformljenim timom, ali i kao pojedinci gde će na kraju prijava organizacioni tim da formira timove naknadno od prijavljenih pojedinaca.
Kriterijumi na osnovu kojih će se odrediti najbolja aplikacija na takmičenju (drugi dan takmičenja), na osnovu koje pobednički tim aplicira za glavnu nagradu koju dodeljuje Univerzitet Metropolitan, su sledeći:
1. Kreativnost i inovativnost (60%)
2. Primenljivost (20%)
3. Prezentacija ideje (20%)
Specijalna nagrada koju dodeljuje kompanija Microsoft biće dodeljena nakon takmičenja. Za nagradu mogu da apliciraju takmičari koji objave aplikaciju na Windows App Store-u do 15. aprila 2014. Prilikom dodeljivanja nagrade žiri će uzeti u obzir sledeće kriterijume:
1. Broj preuzimanja aplikacije, broj ocena i prosečna ocena aplikacije na Windows Phone Store (30%)
2. Kreativnost i inovativnost, prednost imaju aplikacije koje se značajno razlikuju od već objavljenih aplikacija (30%)
3. Primenljivost (40%)

TEMA

„Napravi aplikaciju za sebe i svoje drugare srednjoškolce“

Tema na osnovu koje će takmičari da razvijaju svoju ideju će biti objavljena prvog dana takmičenja u Beogradu 22.02. i 23.02.

NAGRADE

Nagrada Univerziteta Metropolitan

Univerzitet Metropolitan je obezebedio ukupno 8 stipendija u vrednosti od 100% za četvorogodišnje studije na Fakultetu Informacionih tehnologija. Za takmičenje koje će da se održi u Beogradu 22.02. i 23.02. četiri stipendije, kao i za takmičenje koje će da se održi u Nišu 01.03. i 02.03. četiri stipendije. Članovi pobedničkog tima sa oba takmičenja, kako bi dobili stipendiju, potrebno je uspešno da prođu intervju sa komisijom Fakulteta Informacionih tehnologija.

Specijalna nagrada Microsofta

Microsoft kompanija dodeljuje nagradu za najuspešniju aplikaciju objavljenu na Windows Phone Store. Aplikacija mora da bude objavljena do naznačenog roka.
Na osnovu definisanih kriterijuma, specijalnu nagradu dobiće tim čija aplikacija privuče najveći broj korisnika i dobije najveći broj zvezdica na Windows Phone Store. Pri tome aplikacija mora biti kreativna, inovativna i primenljiva. Za specijalnu Microsoft nagradu apliciraju timovi sa takmičenja u Beogradu i u Nišu istovremeno.

ELEKTRONSKA PRIJAVA