Studio Crater organizuje radnu praksu za studente Univerziteta Metropolitan

9.06.2017.

U ponedeljak 12. juna 2017. godine od 13h, u učionici RU1 na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu biće održana prezentacija studija Crater i poziv za radnu praksu, koja je pre svega namenjena studentima 4. godine sa smera – Dizajn interaktivnih medija, Fakulteta digitalnih umetnosti.

Prezentacija će biti vezana za VFX – profesiju budućnosti, na temu Nove tendencije u sferi filmske postprodukcije, gejminga i vizuelnih umetnosti”. Studenti će biti u prilici da saznaju kako izgleda arhitektura jednog standardnog studija za vizuelne efekte (VFX), sa aspekta softwera i hardwera. Takođe će biti reči i o razlici između next gen filmskih efekata i video igara, njihove sličnosti i međusobne uticaje.

Zaključak predavanja je zamišljen tako da objasni studentima zašto se jedna relativno mlada, ali veoma perspektivna industija smatra jednom od profesija budućnosti.