Studentkinje Modnog dizajna, fascinirale publiku na L’Oreal Fashion Week-u

16.05.2023.

U okviru L’Oreal Fashion Week-a, Fashion Incubator programa, podržanog od strane dugogodišnjeg partnera Perwolla, studentikinje Modnog dizajna, Univerziteta Metropolitan 6. maja prikazale su kolekcije pod temom “Rethink Fashion”.

Revija je održana u okviru novog koncepta 51. izdanja L’Oreal Fashion Week-a, koji je podrazumevao ekskluzivni BFW TENT, od preko 1000 m2, koji je bio postavljen ispred Ušće Shopping centra, omijenog okupljalište ljubitelja mode koje postavlja trendove, te na ovaj način daje vidljivost i domaćim dizajnerima kroz inovativnu formu, po ugledu na manifestacije u modnim prestonicama poput Njujorka, Londona, Milana, Pariza…

Studentkinje treće i četvrte godine Modnog dizajna, Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan, vođene mentorima profesorima Aleksandrom Protićem i Katarinom Samardžić prikazale su modele urađene u okviru nastave gde su istraživale različite tehnike i načine obrade već postojećih upotrebljenih, ili neupotrebljenih odevnih predmeta u potpuno nove, redizajnirane odevne komade.

Zbog sve većeg zagađenja prouzrokovanog tekstilnom i modnom industrijom – mladi dizajneri se trude da nađu nove načine dizajniranja kroz korišćenje već postojećih resursa, a naše studntkinje su majstorski odgovorile na ovaj zadatak!

Helena Plećaš, Milana Šarić, Natalija Kovačević, Emilija Zdravković, Anđela Bošković, Slađana Čolović, Lena Antić, Lana Danilović, Ana Vrbić i Marijana Krezović čestitamo!

Univerzitet Metropolitan ponosan je na vas!