Studenti Univerziteta Metropolitan u poseti Prihvatilištu za decu grada Beograda

28.04.2023.

U utorak 25. aprila 2023. godine, grupa studenata Univerziteta Metropolitan je, sa svojom profesorkom Valentinom Zlatanović Marković, sa Fakulteta za menadžment, posetila Prihvatilište za decu. Ova aktivnost sa programom realizovana je u okviru predmeta Poslovna etika i komunikacija, a povodom obeležavanja 65. rođendana Prihvatilišta.

Realizovan je program naših studenata treće godine i gošće prihvatilišta Angeline Dragović, studentkinje četvrte godine glumačke akademije u klasi profesora i glumca Ivana Jevtovića. Program je tekao spontano, uz aplauze podrške, dečije osmehe i uz poneku suzu. Deca iz Prihvatilišta su se predstavila svojom himnom, pevanjem i recitovanjem. Naši studenti su pročitali pisma bivših korisnika Prihvatilišta za decu. Pisma su sastavni deo Godišnjaka Prihvatilišta koji je objavljen povodom njihovog rođendana. Učesnici u programu su dobili po jedan primerak knjige. Organizovan je muzički kviz u kome su u timovima bili naši studenti i deca iz Prihvatilišta.

Pored društvenih igara pre samog programa i druženja nakon programa, najznačajniji deo bio je razgovor naših studenata sa zaposlenima u Prihvatilištu i sa direktorkom Danijelom Stajković, kojoj takođe zahvaljujemo na ljubavi i izdvojenom vremenu za naša pitanja.

Univerzitet Metropolitan je za mališane obezbedio i poklone. Studenti su poneli lepe utiske iz Prihvatilišta za decu, videli su i osetili na koji način funkcioniše ova ustanova i sa koliko ljubavi se može raditi određeni posao i da to nema apsolutno nikakve veze sa platom i sa radnim vremenom. Takođe, naučili su važnu lekciju o životu i zdravoj porodici, poštovanju i međusobnom uvažavanju i razumevanju.

Jednoga dana, društvena odgovornost i obaveza da pomognemo pojedincima ili ustanovama biće motivisana višom idejom i osvetljenja emocijom koju smo razvili i razvijamo  u ovakvim i sličnim susretanjima. Divno druženje nas je obogatilo, proširili smo u sebi osećaj za dobrotu i za nova saznanja.

Zahvaljujemo se našoj profesorki Valentini Zlatanović Marković i studentima koji su učestvovali u programu, koji su se družili sa decom i pokazali svoju kreativnost, umeće u komunikaciji, sposobnost adaptacije na okolnosti, želju i potrebu da saznaju kako „živi“ Prihvatilište za decu.