STUDENTI UNIVERZITETA METROPOLITAN OBELEŽILI DAN PLANETE ZEMLJE

21.04.2022.

Studenti Univerziteta Metropolitan iz Beograda i Niša odlučili su da ove godine obeleže Međunarodni dan planete Zemlje, koji se u celom svetu obeležava 22. aprila u cilju skretanja pažnje građanima na značaj očuvanja prirode i sprečavanja negativnih posledica po životnu sredinu. Tema ovogodišnjeg Međunarodnog dana planete Zemlje je „Akcija klime“, sa naglaskom na klimatske promene čije negativne posledice su dalekosežne.

Naši studenti ovom prilikom odlučili su da organizuju akciju čišćenja zelenih površina i reke koje se nalaze u okolini centara Univerziteta Metropolitan u Beogradu i Nišu, s ciljem da ukažu da svako ima odgovornost prema životnoj sredini, da neke navike moramo menjati i svakodnevno doprinositi očuvanju okruženja u kome živimo.

Ovom akcijom Univerzitet Metropolitan sa svojim studentima pokazao je da možemo kroz niz malih koraka, poput ovog danas, uticati na društvenu zajednicu i poslati poruku da je životna sredina briga svih nas!