Studenti prve godine Fakulteta digitalnih umetnosti na izletu kroz znamenitosti Zemuna

11.06.2018.

Studenti prve godine Grafičkog dizajna i Dizajna interaktivnih medija Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, imali su mini izlet sa profesorkom dr Svetlanom Smolčić Makuljević u okviru predmeta Istorija umetnosti i posetili spomenike kulture, kao i hramove u centru Zemuna.

U nekadašnjem kosmopolitskom i ekumenskom centru Zemuna, nalaze se pravoslavni hramovi i manastir, katolički samostan i crkve, kao i nekadašnja jevrejska sinagoga i protestantska crkva. Studenti Metropolitana su se upoznali sa neogotičkom arhitekturom današnjeg Zavičajnog muzeja Zemuna u Glavnoj ulici, koji se nalazi u palati iz 19. veka, nekadašnjoj kući porodice Spirte.

Ovom prilikom studenti FDU-a su posetili i Bogorodičinu crkvu u centru Zemuna, kao i utvrđenje Gardoš sa Milenijumskom kulom, u narodu zvanom – kulom Sibinjanin Janka i dobili verodostojne informacije od profesorke Smolčić, koja kroz konkretne primere uči studente o našoj i svetskoj istoriji umetnosti.