Studenti Modnog dizajna ulepšali vikend posetiocima TC Ušće

6.06.2018.

Studenti Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan, predstavili posetiocima TC Ušće postavku radova na temu – Modne forme i savremena tehnologija.

Postavka se bavila dekonstrukcijom klasičnih modnih formi u cilju pronalaženja novih modnih rešenja, kao i primenom savremenih tehnologija i novih medija u modnom dizajnu. U okviru postavke su bila prikazana tri projekta:

– Dekonstrukcije vanvremenskih odevnih komada, kao što su klasičan sako i bela košulja u izradi Katarine Krajnović i Irene Čuturić, sa III godine Modnog dizajna,

– Diplomski rad Danijele Mitrović – „Nutricula“ koji se bavi istraživanjem i kreiranjem modne kolekcije kroz 3D modelovanje i animaciju, sa smera Modni dizajn,

– Modni kolaž Mine Maksimović, studentkinje završne godine Modnog dizajna, koji prikazuje istraživanje formi kroz kombinaciju tradicionalnih i digitalnih tehnika u modnoj ilustraciji i prezentaciji.

Naši studenti su još jednom pokazali svoju unikatnu kreativnost i zašto su među najboljim mladim dizajnerima. Kao i uvek podrška kroz ovaj projekat je usledila od strane profesora sa Modnog dizajna: Tijane Pavlov, Katarine Samardžić i Aleksandra Protića, zajedno sa dekankom Fakulteta digitalnih umetnosti, profesorkom dr Katarinom Kaplarski.