Studenti Modnog dizajna i kompanija Textil zajedno na Perwoll Fashion Week-u

16.04.2024.

U okviru projektnih zadataka studenata treće godine Modnog dizajna, na Univerzitetu Metropolitan, pod metnorstvom prof. mr. Katarine Samardžić, kreirani su autorski modeli, koji su prikazani u okviru izložbe na Perwoll Fashion Week-u. Ovi modeli, inspirisani idejama, moodboardovima i procesom dizajnerskog koncepta, predstavljaju spoj različitih tekstura i likovnih formi kroz primenu raznovrsnih tehnika manipulacije materijalima.

Realizacija ovih dizajnerskih rešenja, uz korišćenje materijala kompanije Textil, rezultirala je izvanrednim odevnim formama koje su kreirali studenti Jana Stanišić, Tijana Račić, Nikolina Bulatović, Vanja Ranković, Marija Ostojić, Nikolina Vujaković, Teodora Kumanudi, Teodora Đokić i Viktorija Milenković.

Univerzitet Metropolitan ovom prilikom želi da izrazi veliku zahvalnost kompaniji Textil na podršci na ovom projektu, jer su partnerski odnosi između obrazovnih institucija i industrije u podsticanju kreativnosti i inovativnosti među mladim talentima od izuzetne važnosti.