STUDENTI FAKULTETA ZA MENADŽMENT NA PROGRAMU LEADER PROJECT, SRPSKO-KANADSKE PRIVREDNE KOMORE

31.05.2022.

Srpsko-kanadska privredna komora (CANSEE) je i ove godine, po šesti put, bila organizator i nosilac renomiranog edukativnog programa pod nazivom LEADER Project, prestižne Ivey poslovne škole pri Univerzitetu Zapadnog Ontarija iz Kanade, koji se održao u prostorijama Privredne komore Srbije.

4 studenta Univerziteta Metropolitan, Ema Đurović, Milica Isailovic, Ivan Nježić i Pavle Mitić, Fakulteta za menadžment, učestvovala su, zahvaljujući preporuci profesorke Tatjane Mamule i dr Sanje Popović-Pantić, predsednice Udruženja poslovnih žena Srbije na ovom programu ekonomskog razvoja vođenim studentima, za sadašnje i buduće preduzetnike, koji pruža preduzetnicima analitičke alate, misaone procese i veštine donošenja odluka za rešavanje složenih poslovnih izazova.

Nakon odabranih 40 učesnika, među gustom konkurencijom prijavljenih, dvonedeljni program koji su predvodili prestižni instruktori sa Ivey Business School, University of Western Ontario je otpočeo.

Na samom početku, kreirano je 6 timova – svaki tim imao je svog trenera, jednog od instruktora. Timovi su 2 nedelje zajedno imali interaktivna predavanja i zajedno rešavali sve postavljene zadatke, diskusije i procese. Među učesnicima je bilo uspešnih direktora, pravnika, doktoranata, itd. (eksterno je bilo svega par studenata). S tim u vezi i koristimo ovu priliku da se zahvalimo organizatorki MIRJANI DONČIĆ-BEATON – MANAGING DIRECTOR, koja je odobrila učestvovanje 4 studenta sa Univerziteta Metropolitan.

U toku dve nastavne nedelje programa prolazilo se kroz kategorije istraživanja, kreiranja strategija, marketinga i naročito finansija, na interaktivan način propraćenih i studijama slučajeva. Za vreme nastavnih dana išlo se i u posete kompanijama kao što su ICT Hub, NALED i FEFA koji su omogućili da se tamo održi celodnevni nastavni dan. Takođe, bila je organizovana i poseta Kanadskoj ambasadi. 3 puta nedeljno je bilo moguće i zakazati individualne „coaching“ sesije, sa bilo kojim trenerom, sa kojim se moglo razgovarati o svim preduzetničkim i biznis temama. Poslednji dan kursa je bio izuzetno važan, jer je tada svaki učesnik (ili eventualno duo ili trio tim), predstavljao svoju novu biznis ideju, prolazeći kroz naučenu metodologiju rada na ovom kursu.

Univerzitet Metropolitan se zahvajuje Mirjani Dončić-Beaton, Sanji Popović-Pantić i Leader Project-u na ovoj izuzetnoj prilici za naše studente, radujemo se svim budućim saradnjama!