Revija studenata Modnog dizajna, na 51. Belgrade Fashion Week-u

26.04.2023.

Revija studenata Modnog dizajna održaće se 6. maja 2023, od 21h, na lokaciji – TENT ispred TC Ušće.

Novi koncept 51. izdanja L’Oreal Fashion Week-a podrazumeva ekskluzivni BFW TENT, od preko 1000 m2, koji će biti postavljen ispred Ušće Shopping centra, omijenog okupljalište ljubitelja mode koje postavlja trendove bogatim izborom svetskih i domaćih brendova te na ovaj način daje vidljivost i domaćim dizajnerima kroz inovativnu formu. Multifunkcionalni šator predstavlja centralni prostor dešavanja pod kojim će biti održan celokupan revijski program po ugledu na manifestacije u modnim prestonicama poput Njujorka, Londona, Milana, Pariza…

Studenti treće i četvrte godine Modnog dizajna, Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, prikazuju modele urađene u okviru nastave gde se istaružuju različite tehnike i načini obrade već postojećih upotrebljenih ili neupotrebljenih odevnih predmeta u potpuno nove, redizajnirane odevne komade. Zbog sve većeg zagađenja prouzrokovanog tekstilnom i modnom industrijom mladi dizajneri se trude da nađu nove načine dizajniranja kroz korišćenje već postojećih resursa.

Vidimo se se na 51. Belgrade Fashion Week-u!