Revija profesora Modnog dizajna Aleksandra Protića inspirisana filmom „Cobra Gypsies“

15.03.2019.

Aleksandar Protić, profesor Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan na studijskom programu Modni dizajn, je još jednom pokazao zašto je jedinstven umetnik i svetski poznat modni dizajner. Na održanoj reviji u okviru lisabonskog FW za jesen/zimu, Moda Lisboa prikazao je novu kolekciju, koja je zapravo nastavak prethodne kolekcije, inspirisana filmom „Cobra Gypsies“.

„Kolekcija je u osnovi započeta kao nastavak prethodne kolekcije za proleće/leto, koja se bavila slobodama i herojima. Kolekcija jesen/zima 2020. je inspirisana i dokumentarnim filmom „Cobra Gypsies“, koji oslikava svakodnevnicu jednog indijskog plemena. Film je direktno inspirisao paletu boja kao i neke od elemenata kolekcije“ – opisao je svoju novu kolekciju profesor Protić. Kao vrhunski stručnjak za modu u svojim kolekcijama istražuje oblike i drapiranje, kombinuje struktuirane i fluidne forme, stvarajući dramatične outfit-e, ali istovremeno praktične.

Umetnost, muzika i svet koji okružuju profesora Protića su zapravo njegova najveća inspiracija. Od 1999. godine živi i radi u Portugalu, a 2000. godine otvara prodajno mesto – Aleksandar Protich, u Lisabonu. Na lisabonskom FW, Moda Lisboa predstavlja svoje kolekcije od 2002. godine. Pored modnog dizajna radi kostime za pozorište i savremeni balet, i sarađuje sa raznim umetnicima Dança e Teatro Contemporâneos”.

Još jednom čestitamo profesoru Protiću na unikatnoj kolekciji, a u nastavku pogledajte fotografije i video sa održane revije.