„Regionalni razvoj i prekogranična saradnja“ – održana treća naučno-stručna konferencija u Pirotu

9.12.2019.

Tradicionalno je i ove godine Univerzitet Metropolitan bio jedan od organizatora treće Međunarodne naučno-stručne konferencije „Regionalni razvoj i prekogranična saradnja“ u Pirotu, a čiji je cilj da promoviše naučne radove zasnovane na aktuelnom stanju regionalnog razvoja, prekograničnoj saradnji i analizi uticaja nove industrijalizacije na regionalni razvoj.

Tematska područja ovogodišnje Konferencije „Regionalni razvoj i prekogranična saradnja“ su bila:

– Ekonomska politika u službi regionalnog razvoja;
– Edukacija i razvoj ljudskih resursa u funkciji regionalnog razvoja;
– Poljoprivreda, proizvodnja zdrave hrane i turizam u funkciji regionalnog razvoja;
– Industrija, logistika i transport 4.0 i regionalni razvoj;
– Međunarodne strategije i projekti i regionalni razvoj;
– Ostala pitanja regionalnog razvoja i prekogranična saradnja.

Na Konferenciji je ispred UM-a bio direktor Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan iz Niša, profesor Goran Stamenović. Pored Univerziteta Metropolitan, organizatori ovog naučno-stručnog događaja su bili: Srpska akademija nauke i umetnosti – Ogranak u Nišu, Grad Pirot, Privredna komora Pirot, Fakultet za menadžment Zaječar i Fakultet za primenjenu ekologiju Futura Beograd.