RECI EKO”, izložba studenata 4. godine Grafičkog dizajna, Univerziteta Metropolitan

9.05.2023.

Predstojeća izložba studenata četvrte godine Grafičkog dizajna, Univerziteta Metropolitan, pod nazivom „Reci Eko“, održaće se u KC Dorćol i trajaće dve nedelje, sa otvaranjem 16.05.2023. u 19 časova.

Izložba se bazira na temi ekologije. Studenti Fakulteta digitalnih umetnosti, ovim putem žele da publici predstave njihova razmišljanja, njihov osećaj po pitanju današnjeg sveta i stvarnosti u kojoj živimo. Osećaj koji se budi u njima konstantnim gušenjem prirode postaje sve jači i oni na ovaj način zovu u pomoć.

Na izložbi će biti prikazano stanje naše ekologije kroz umetnički iskaz. Ova postavka prikazuje samo delić problema u kom se nalazimo. Umetnost se ne stvara da bude lepa, nego da probudi osećaj, a to je i cilj ove izložbe. “Zarobili smo planetu, kopamo po lošem, da bismo našli dobro. Tražiti cvet u moru đubreta isto je kao tražiti iglu u plastu sena. Zato, hajde da više ne dopuštamo da svet ide ovim putem, već podignimo svest!” – MET studenti.

Posetite izložbu probudite se, nEKO računa na vas!