Realizacija Secure Enterprise SD-WAN sa Forcepoint NGFW – još jedno gostujuće predavanje kompanije CLICO Adriatic

12.12.2019.

Održano je još jedno gostujuće predavanje kompanije CLICO Adriatic na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, a u sklopu redovnih predavanja profesora dr Igora Franca, iz predmeta Bezbednost i zaštita informacija na Fakultetu informacionih tehnologija

Ovog puta tema predavanja je bila – Realizacija Secure Enterprise SD-WAN sa Forcepoint NGFW, a predavanje je održao CLICO Senior Network Engineer – Viktor Krstić. Gostujući predavač je prezentovao sigurne i bezbedne metode povezivanja udaljenih lokacija koristeći SD-WAN tehnologije uz korišćenje Next Generation Firewall uređaja.

„Firewall uređaji nove generacije (NGFW) nude veću funkcionalnost od tradicionalnih. Oni omogućavaju filtriranje korisničkog saobraćaja na nivou URL-a ili aplikacije. NGFW uređaji podržavaju i naprednu antimalver zaštitu sprečavajući tako ulazak i prodor malicioznih fajlova na nivou mreže. Korišćenjem NGFW uređaja sa SD-WAN tehnologijama postiže se mnogo veća dostupnost, brža konektivnost i veliki nivo bezbednosti u komunikaciji između udaljenih lokacija“ – istakao je Viktor Krstić i studentima FIT-a na konkretnom primeru iz prakse objasnio kako danas funkcioniše zaštita informacija.