Radionica Zakoni vizuelne percepcije održana u Kreativnom kampu na Nišavi

9.07.2021.

U ponedeljak 05. jula od 18h u Kreativnom kampu na Nišavi, profesorka Marija Radosavljević sa Fakulteta digitalnih umetnosti održala je radionicu Zakoni vizuelne percepcije koju su posetili učenici Umetničke škole u Nišu.

Učenici su imali zadatak da sakupe sve što je po obliku zanimljivo i neobično u okolini i da od toga napravie neke likovno grafičke kompozicije koje kasnije mogu biti primenjene u tipografiji. To su bila imena, neke kraće reči, koje su polaznici formirali ređanjem oblika na praznim A4 papirima, od kojiih su kasnije nastajale fotografije.

Cilj radionice bio je da polaznici nauče kako mogu da iskoriste oblike iz prirode, otpadne materijale i kako da ih primene u tipografiji i drugim medijima u grafičkom dizajnu, kao i da nauče koliko je vizuelna percepcija važna u svakodnevnom životu i za razvoj različitih veština.

U nastavku pogledajte kako su se proveli i vidimo se uskoro na nekom sličnom događaju!