Radionica „CANVAS poslovni model i finansije za start up“ u Kreativnom centru

17.05.2019.

U okviru Kreativnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu održana je još jedna korisna radionica „CANVAS poslovni model i finansije za startup“, za studente koji su se prijavili na takmičenje za najbolju studentsku ideju u okviru međunarodnog projekta IF4TM. Radionicu je održala MSc Ecc Milica Mladenović, rukovodilac Kreativnog centra i asistent na Fakultetu za menadžment.

Radionica je obuhvatila sledeće teme:

• CANVAS poslovni model – ponuđene vrednosti, segmenti kupaca, kanali distribucije, odnosi sa kupcima, tokovi prihoda, ključni resursi, ključne aktivnosti, ključni partneri, struktura troškova;
  • Mapa vrednosti, profil kupca, mapa dana u životu kupca, mapa empatije kupca, mapa puta kupca;
  • Finansije za start up – izvori finansiranja, struktura prihoda i rashoda, tokovi gotovine, prelomna tačka rentabiliteta.

Nakon objašnjenja navedenih tema, studenti su u interaktivnoj diskusiji detaljno razradili CANVAS, poslovni model i finansijski model za njihovu poslovnu ideju. Zatim su analizirali mapu vrednosti iz perspektive kupca i formirali profil svojih kupaca. Na kraju su studenti dobili instrukcije za unapređenje svog poslovnog modela, kao i za pripremu svoje prezentacije.

Univerzitet Metropolitan pruža podršku studentima u pripremi za predstavljanje njihove poslovne ideje pred žirijem takmičenja. Želimo puno sreće našim studentima na predstojećem nacionalnom finalu takmičenja, koje će se održati u Beogradu 31. maja 2019. godine.

Radionica je sprovedena u okviru međunarodnog projekta IF4TM („Institutional Framework for Development of the Third Mission of Universities in Serbia“), u saradnji sa još 5 univerziteta u Srbiji, a uz podršku Erasmus+ programa.

„This project has been funded with support from the European Commission. This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein“