Profesorka FDU Svetlana Smolčić Makuljević na 48. konferenciji vizantoloških studija u SAD

29.12.2022.

Profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti, Svetlana Smolčić Makuljević bila je ove godine učesnica 48. konferencije vizantoloških studija u SAD-u. Godišnja konferencija Udruženja vizantoloških studija Severne Amerike (Byzantine Studies Association of North America) ove godine održana je od 3-6. Novembra u Los Angelesu, na Univerzitetu u Kaliforniji. (UCLA).

Rad, Mysterious Tombs: Visual Memory of Saints Anchorites in the Interiors of Medieval Churches in Serbia, koji je na naučnoj konferenciji predstavila prof. Smolčić deo je njenih istraživanja o vizuelnoj memoriji u kulturi srednjeg veka.

Nakon konferencija u Izraelu i Italiji ovo je još jedna konferencija na kojoj je profesorka Smolčić, na globalnom nivou predstavila naučnoistraživački rad kojim se, uz pedagoški, već više decenija sa uspehom bavi na Univerzitetu Metropolitan.

Boravak profesorke Smolčić Makuljević podržalo je Ministarstvo nauke i prosvete Republike Srbije i Udruženje vizantološki studija severne Amerike (BSANA).

Više o radu, koji je naša profesorka predstavila na ovoj prestižnoj konferenciji možete pročitati ovde: