Profesor FDU Aleksandar Protić, kreator kostima na prestavi u Potrugalu, povodom stogodišnjice rođenja Marije Kalas

12.12.2023.

Premijera predstave, povodom stogodišnjice rođenja Marije Kalas je održana 2. decembra u Kulturnom Centru Olga Kadaval u Sintri, Portugalija.

„Uz umetničko i muzičko rukovodstvo Raula Pinta, učešće soprana Lare Martins – renomirane i međunarodno poznate portugalske izvođačice – uz klavirsku pratnju Žoane Davide, sa koreografijom Amelije Bentes i kostimima Aleksandra Protića, profesora Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitana – cilj je da se kroz pažljiv izbor operskih oblasti ponovo stvori biografski narativ velikog lirskog tumača: soprana Marije Kalas. Kombinujući muziku sa poezijom, izvođačke umetnosti su ovde saučesnici zvukova.”

Univerzitet Metropolitan čestita profesoru Protiću!