„Poeme de Équerre“ video prezentacija projekta PVC haljina studenta sa Modnog dizajna

14.11.2017.

Studenti Modnog dizajna, Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, su napravili fantastičan performans svojih radova, koje su prikazali u okviru modne manifestacije X „Balkan Art Fashion Event” (BAFE), kroz video prezentaciju koju su i nazvali po svom modnom projektu – „Poeme de Équeere“.

Projekat studenata sa smera Modni dizajn, pod nazivom „Poeme de Équerre“ su haljine izrađene u PVC-u. Studenti su imali za zadatak istraživanje forme trougla sa jedne strane, jednog od najmoćnijih elemenata u dizajnu tako i istraživanje same forme haljine kroz apstrakovan pristup drapiranja, konstrukcije i kombinovanja teksture. Kroz video koji su osmislili, ustvari su želeli da pokažu vezu PVC materijala sa prirodom.

Modeli inspirisani arhitekturom i manirom futurizma najavljuju novi pristup koji izlazi iz okvira poznatog i istražuje nove mogućnosti formi u dizajnu koje su drugačije, inovativnije i kreativnije. Naši uspešni studenti koji su radili na video prezentaciji „Poeme de Équerre“ su : Milica Tovilović, Jelena Nedeljković, Marina Živković i Strahinja Tabaković, zajedno sa Minom Maksimović i Miloslavom Ilićem.