OSVOJENO 1. i 2. MESTO NA POSLOVNOM IZAZOVU ZAPADNOG BALKANA POD MENTORSTVOM UNIVERITETA METROPOLITAN

19.05.2021.

U periodu od 17-18. maja organizovan je Poslovni izazov Zapadnog Balkana, prvi put online, za 20 timova iz 40 srednjih škola i 37 gradova koji su imali zadatak da razviju svoje poslovne ideje osmišljavajući proizvod ili uslugu koja je namenjena mladima u ove 4 zemlje – Bosni, Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori.

Prvo mesto odneo je tim mentorke Andree Vukomanov – HOLOmeet sa idejom za hologramski projektor koji može da se implementira na mobilne uređaje i može da se poveže sa bilo kojom društvenom mrežom u cilju da hologrmaski projektuje osobu sa kojom se komunicira, pa tako omogućava komunikaciju na daljinu. Ovaj hologram takođe omogućava organizaciju virtuelnih takmičenja, treninga i sastanaka. Tim su činili:

• Alisa Žunić, Građevinsko-geodetska škola Tuzla
  • Lucia Milde, Ekonomska i turistička škola Daruvar
  • Adela Fetić, Medresa „Mehmed Fatih“ Tuzi
  • Stefan Ignjatović, Tehnička škola „Kolubara“ Lazarevac

Drugo mesto zauzeo je tim metorke Bojane Stojanović – MOKA Game Industries koji je osmislio stratešku igricu Game Up koja je namenjena gejmerima sa zapadnog Balkana i na taj način podstiče komunikaciju i povezivanje među ovom ciljnom grupom. Članovi drugoplasiranog tima su:

• Sara Horvat, Ekonomska i upravna škola Osijek
  • Lorena Ujkić, Gimnazija “Slobodan Škerović” Podgorica
  • Luka  Nedeljković, Gimnazija Knjaževac
  • Muhammed Halilović, Prva gimnazija Zenica

Još jednom čestitamo pobednicima i koristimo priliku da se zahvalimo organizaciji Dostignuća mladih na podršci preduzetništvu, razvoju mladih i njihovim prvim karijernim koracima.

Zajedno menjamo budućnost!