Održan MET Talks na aktuelnu temu rodnih aspekata i preduzetništva u eri digitalizacije

9.12.2019.

U okviru predmeta Liderstvo i donošenje odluka na Fakultetu za menadžment, kod profesorke dr Tatjane Mamule održano je gostujeće predavanje u okviru MET Talks-a, sa aktuelnom temom – Rodni aspekt preduzetništva u eri digitalizacije.

Predavanje je održala dr Sanja Popović-Pantić, vodeći nacionalni konsultant za žensko preduzetništvo, sa užom specijalizacijom u oblasti inovacija za mala i srednja preduzeća, od koje su studenti imali priliku da čuju i saznaju – koliko digitalna transformacija pozitivno utiče na ukupne poslovne performanse, kao i ženska preduzeća, koja su mahom mikro i mala, ali u digitalnoj transformaciji vide važnu polugu za postizanje boljih poslovnih rezultata.

Na održanom MET Talks-u, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu su prisustvovali studenti FAM-a sa druge i četvrte godine, kao i profesorka dr Ana Bovan.

Kao zaključak, dr Sanja Popović-Pantić je istakla da sve navedeno tokom predavanja na temu – Rodni aspekt preduzetništva u eri digitalizacije, indicira da u narednom periodu firme trebalo da pomere težište na potrošače, odnosno na produktivniju upotrebu digitalnih tehnologija, koja će biti u funkciji modernizovanja relacija sa potrošačima i generisanja optimalnog digitalnog iskustva za iste.