Obeleženo 20 godina rada Centra za talente i dodeljena zahvalnica Univerzitetu Metropolitan za dugogodišnje partnerstvo

16.12.2019.

U petak, 13. decembra 2019. godine svečano je obeleženo 20 godina od početka rada Regionalnog centra za talente, gde su dodeljene i zahvalnice institucijama koje su podržale rad Centra i pomogle polaznicima u sticanju novih znanja, a jedna od njih je i Univerzitet Metropolitan.

Ispred Univerziteta Metropolitan, zahvalnicu je primila dekanka i profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti, dr Svetlana Smolčić Makuljević od strane direktora Centra – gospodina Nikole Srzentića, a uz prisustvo profesora Fakulteta informacionih tehnologija UM-a, dr Slobodana Jovanovića.

Ovo je bila jedinstvena prilika, da se na jednom mestu, u velikom broju nađu različite generacije polaznika Centra, od prve generacije do aktuelnih polaznika, među kojima su bili prisutni diplomirani, kao i sadašnji studenti Univerziteta Metropolitan.

Regionalni centar za talente je ustanova čiji su programski zadaci i ciljevi uvođenje mladih u naučnoistraživačke procese iz svih naučnih disciplina. Centar je osnovan 1999. godine i uspešno radi sa talentovanim učenicima iz cele Srbije, a Univerzitet Metropolitan sa zadovoljstvom podržava sve ono što se tiče podizanja svesti iz oblasti obrazovanja, kako kod mladih tako i kod celokupnog društva.