Nakon 9 dana završen festival Dev9t i mural studenata FDU-a

26.06.2018.

Festival Dev9et je i ove godine bio mesto okupljanja umetnika i ljubitelja umetnosti, na jedan drugačiji način, uz slogan „Stvaraj dalje“. Tema ovogodišnjeg festivala je bila „Ogledalo“, na koju su studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan odgovorili sa muralom raja i pakla – Vaše oči su ogledalo duše. Studenti koji su učestvovali u izradi murala su: Tijana Protić, Tea Čišić, Marija Mićić i Svetlana Gigović.

Umesto bina, ovogodišnji Dev9t je imao favele – kreativne zone, kroz koje je prošlo više od 1000 umetnika i gde je održano 40 radionica.Festival je obuhvatao 16 različitih umetničkih oblasti – od slikarstva, književnosti, filma, arhitekture, stripa, muzike, street art-a, mode, do izrade neobičnih vozila, skulptura i instalacija, i za 2018. godinu se prijavilo skoro duplo više učesnika nego prošle godine.

Svih devet dana posetioci su mogli pored kreativnih radova, radionica i predstava da uživaju u bogatom muzičkom programu, jer umetnost je svuda oko nas.