Nagrada „Bogdan Kršić“ za najlepšu dečju knjigu, na Beogradskom sajmu knjiga dodeljena profesoru FDU Borisu Kuzmanoviću

6.11.2023.

Knjizi Tri, četiri, sad! autorke Dragane Mladenović i ilustratora, profesora Univerziteta Metropolitan, Fakulteta digitalnih umetnosti, Borisa Kuzmanovića, u izdanju Kreativnog centra, dodeljena je Nagrada „Bogdan Kršić“ za najlepšu dečju knjigu na 66. Međunarodnom beogradskom sajmu knjiga!

Nagradu je dodelo stručni žiri koji su činili: Slavimir Stojanović, predsednik, Jovan Čekić i Jugoslav Vlahović. U obrazloženju Nagradе „Bogdan Kršić“ .

U obrazloženju Nagradе „Bogdan Kršić“ navodi se: „Ova izuzetno bogata i sadržajna knjiga, koja obiluje veoma atraktivnim i likovno ujednačenim ilustracijama iskusnog velemajstora Borisa Kuzmanovića, biće nezaobilazno štivo čitavih generacija koje odrastaju. Kreativni centar po ko zna koji put demonstrira superiornost, od ideje, preko izvedbe, do same realizacije, tiho odgajajući u smeru kreativnosti naše nove i nove naraštaje.“

Čestitamo profesoru Borisu Kuzmanović, na ovoj, još jednoj u nizu, značajnih nagradi koju je dobio, ponosni smo što ste deo našeg UM tima!