Na Univerzitetu Metropolitan održana je međunarodna konferencija ICSD Conference 2016

28.05.2016.

Fakultet za menadžment, Univerziteta Metropolitan u Beogradu organizovao je prvu međunarodnu konferenciju Innovation, Competitiveness and Sustainable Development (ICSD 2016, Belgrade) koja je održana 25. maja 2016. godine  u prostorijama Univerziteta Metropolitan.

Na Konferenciji su gledišta, znanja i iskustava o uticajima procesa inovativnosti, konkurentnosti i održivog razvoja, razmenili vodeći istraživači iz zemlje i inostranstva i predstavnici privrede, a bilo je reči i o regionalnim temama koje se tiču područja Jugoistočne Evrope i koje su relevantne i aktuelne na globalnom nivou. U okviru konferencije govorilo se o determinantama konkurentnosti i ekonomskog razvoja sa kako sa marko nivoa, tako i sa mikro ekonomskog nivoa, gde produktivnost stvara vrednost i bogatstvo.

Konferencija ICSD 2016 bila je prilika da akademski stručnjaci, predstavnici privrede i državnih institucija razmene mišljenja, kako bi na taj način došli do efikasnih i izvodljivih rešenja.

Dekanka Fakulteta za Menadžment – Univerziteta Metropolitan i predsednica programskog odbora ICSD 2016, dr Ana Bovan, sa svojim višedecenijskim internacionalnim iskustvom, imala je ulogu moderatora u okviru prvog dela konferencije koji je obuhvatao forum o inovativnosti, konkurentnosti i održivom razvoju. Kao uvodničar u temu inovativnosti diskusiju je započeo rektor Univerziteta Metropolitan dr Dragan Domazet. Profesor Lazar Imre, sa dijametralno suprotnim i specifičnim stavovima o održivosti u odnosu na ostale učesnike foruma, je otpočeo diskusiju na temu održivog razvoja, dok je diskusiju o konkurentnosti započeo dr Darko Babić generalni direktor kompanije DHL u Srbiji. Izuzetno dinamičnu i sveobuhvatnu diskusiju je sumirao i dao svoje zaključke profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu – dr Milorad Filipović.

Na konferenciji su svoja znanja i iskustva sa prisutnima podelili stručnjaci iz zemlje i iznostranstva i to: profesor Žak Kuvas (Jacques Couvas) sa Bilkent Univerziteta iz Turske, predstavnik rumunske ambasade u Srbiji, dr Stefan Imre, generalni direktor kompanije DHL u Srbiji, dr Darko Babić, profesor dr Lazar Imre iz Mađarske, kao i predstavnik Ministarstva ekonomije i Privredne komore gospodin Miroslav Miletić i MSc Ivana Radojević, predsednica organizacionog odbora ICSD 2016.

.

Cilj prve međunarodne konferencije ICSD bio je da  utiče na širenje svesti o važnosti podsticanja inovativnosti, konkurentnosti i održivog razvoja u okviru regionalnih kompanija, a samim tim i povećanju nacionalne i regionalne produktivnosti i rasta.

U nastavku možete pogledati kako je bilo na prvoj međunarodnoj konferenciji ICSD 2016.