„Modne ilustracije“ u Ušću – izložba radova studenata sa Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan

19.05.2017.

Izložba „Modna ilustracija“ studenata završne godine Fakulteta digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan sa smera Modni dizajn, biće postavljena u Ušću Shopping Center u Beogradu, od 19. do 21. maja 2017. godine.

Kreativni i istraživački radovi studenata sa Modnog dizajna u klasi profesorke Ane Vasiljević Čelar, sumirani su kroz 12 ilustracija, a jedan od ciljeva projekta je izgradnja lične estetike kroz likovna rešenja.

Eksperimentisano je sa različitim tehnikama na papiru, stvarane su interesantne teksture i idejna rešenja, koja su prikazana kroz savremeni način izražavanja u vidu ilustracije.

Kao izraz svoje inspiracije mladi talentovani autori odabrali su teksturalne forme, koje su svojim karakteristikama pobudile lepotu u oku posmatrača.

Posetite ovu jedinstvenu izložbu i budite deo savremenog dizajna studenata Univerziteta Metropolitan.