Modne forme i savremena tehnologija – postavka radova studenata Modnog dizajna u TC Ušće

30.05.2018.

Postavka radova pod nazivom – Modne forme i savremena tehnologija, uključuje projekat studenata III i IV godine, smera Modni dizajn Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, koja će biti prikazana u holu TC Ušća od 01. do 03. juna 2018. godine.

Postavka se bavi dekonstrukcijom klasičnih modnih formi u cilju pronalaženja novih modnih rešenja, kao i primenom savremenih tehnologija i novih medija u modnom dizajnu. Sama postavka u svom sastavu ima tri projekta, a to su:

1. Dekonstrukcije vanvremenskih odevnih komada, kao što su klasičan sako i bela košulja.

2. Završni rad „Nutricula“ koji se bavi istraživanjem i kreiranjem modne kolekcije kroz 3D modelovanje i animaciju.

3. Modni kolaž, koji prikazuje istraživanje formi kroz kombinaciju tradicionalnih i digitalnih tehnika u modnoj ilustraciji i prezentaciji.

Studenti Modnog dizajna koji predstavljaju svoje radove su: III godina – Irena Čuturić i Katarina Krajnović, IV godina – Mina Maksimović i Danijela Mitrović.

Posetite TC Ušće i uživajte u nesvakidašnjem minimalizmu modne forme i savremene tehnologije, koje su u 21. veku nezaobilazan spoj, a koji predstavljaju studenti Univerziteta Metropolitan.