MET TALKS / održano predavanje „Optička iluzija i Poljska škola plakata“

16.04.2024.

Gostujuće predavanje Marije Piątek i Paweła Łyjaka održano je u petak, 12. aprila na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu. Događaj je uspešno održan u okviru projekta MET Talks i okupio je brojne zainteresovane studente.

Na gostujućem predavanju studenti su imali priliku da čuju korisne i inspirativne priče iz oblasti umetnosti i dizajna. Maria Piątek, dekan Fakulteta humanističkih nauka na SAN-u, podelila je svoje iskustvo kao slikarka i vizuelna umetnica koja koristi jezik popularne kulture u svojim delima. Takođe je govorila o svojim radovima u javnom prostoru, prostornim intervencijama i interaktivnim akcijama, što je pružilo studentima uvid u raznolikost savremene umetnosti.

Paweł Łyjak, grafički umetnik i slikar, istražuje i kombinuje različite umetničke tehnike u svom radu, posebno u dizajnu slova i postera. Łyjak je sa studentima podelio svoje iskustvo kroz diskusije o doživljaju „sebe“ kroz aktivnosti kao što su dizajn autoportreta.

Ovo predavanje je pružilo studentima dragocenu priliku da čuju perspektive i iskustva priznatih umetnika i dizajnera, te da se inspirišu za svoje buduće radove.

Moderator gostujućeg predavanja bila je profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, Svetlana Smolčić Makuljević.

Ovo predavanje predstavlja samo jedan od mnogih inspirativnih događaja koje Univerzitet Metropolitan organizuje. Ostajemo posvećeni u pružanju znanja i inspiracije za vašu profesionalnu budućnost, i nastavljamo da organizujemo događaje koji će obogatiti vaše obrazovanje.

Hvala vam što ste bili deo ovog događaja, i nastavite da pratite naše najnovije vesti kako biste ostali u toku sa svim aktuelnostima na Univerzitetu Metropolitan.