MET TALKS / Održano gostujuće predavanje „Sistemi za nadzor prostora i elektronskih komunikacija“

5.12.2023.

Gostujuće predavanje Slađane Pantelić održano je u utorak, 28. novembra, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu. Događaj je uspešno održan u okviru projekta MET Talks i okupio je brojne zainteresovane studente.

Profesorka Slađana Pantelić, stručnjak u oblasti optičkih vlakana i optoelektronike, podelila je svoje bogato iskustvo u razvojno-istraživačkom sektoru tokom predavanja na temu „Sistemi za nadzor prostora i elektronskih komunikacija“.

Uz diplomu, magistraturu i doktorat sa Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, profesorka Pantelić poseduje licence za projektovanje telekomunikacionih sistema. Sa više od 70 naučnih radova i dve monografije od nacionalnog značaja, ona je trenutno vanredni profesor na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost Univerziteta Union Nikola Tesla.

Moderator gostujućeg predavanja bila je asistentkinja Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan, Aleksandra Stevanović.

Tokom predavanja, studenti su imali priliku da saznaju više o savremenim izazovima u oblasti nadzora prostora i elektronskih komunikacija, s fokusom na tehnički napredak u centralizovanim sistemima za skladištenje podataka. Pored predavanja, studenti su imali priliku postave pitanja vezano za temu gostujućeg predavanja.

Ovaj MET Talks predstavio je još jednu priliku da se studenti Univerziteta Metropolitan upoznaju sa aktuelnim temama i stručnjacima u svojim oblastima studija.

Univerzitet Metropolitan ostaje posvećen organizaciji inspirativnih događaja poput ovog kako bi obogatio obrazovanje svojih studenata. Hvala svima koji su prisustvovali ovom događaju, a mi vas pozivamo da pratite naše najnovije vesti kako biste bili u toku sa svim aktuelnostima na Univerzitetu Metropolitan.