MET TALKS – Održano gostujuće predavanje „Mehanizmi zaštite od nezakonitih i neetičkih praksi oglašavanja u Srbiji“

12.12.2023.

Gostujuće predavanje Predraga Popovića, advokata i posrednika u rešavanju sporova, održano je u sredu 6. decembra na Univerzitetu Metropolitan u Nišu. Događaj je uspešno realizovan u okviru projekta MET Talks i okupio je brojne zainteresovane studente koji su imali prilike da čuju nešto više o pravnim odredbama i praktičnoj primeni Zakona o oglašavanju u Srbiji. Moderator gostujućeg predavanja bila je doc. dr Milica Mladenović, profesorka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan.

Predrag Popović je stručnjak koji poseduje bogato iskustvo u oblasti kompanijskog i poslovnog prava, imao je prilike da kao advokat postupa u kompleksnim parničnim i krivičnim postupcima, da sarađuje sa tehnološkim startup-ovima i da kao telo posreduje u mirnom vansudskom rešavanju potrošačkih sporova, u čijoj stopi uspešnosti je rangiran u top 3 u Srbiji.

Advokat Predrag Popović govorio je o Zakonu o oglašavanju kao propisu koji načelno uređuje način reklamiranja proizvoda i usluga u Srbiji, što je veoma značajno jer trgovci u praksi ne poštuju uvek propise, već često postupaju nezakonito i neetički. Studenti su saznali kako se država, društvo, mediji i pojedinačni potrošači mogu zaštitili od takvih praksi, kakvu ulogu imaju tela koja nadziru poštovanje zakona i koje su propisane kazne za nepoštovanje propisa. Nakon upoznavanja sa osnovnim pravnim odredbama i analize praktičnih primera kršenja Zakona o oglašavanju, usledila je aktivna diskusija sa brojnim pitanjima kako prisutnih studenata u sali tako i online publike.

Univerzitet Metropolitan ostaje posvećen obogaćivanju znanja svojih studenata kroz organizaciju inspirativnih MET Talks događaja. Zahvaljujemo se svima koji su prisustvovali ovom događaju i pozivamo vas da pratite naše najnovije vesti kako biste bili u toku sa svim aktuelnostima na Univerzitetu Metropolitan.