MET Future Fashionista Competition

25.02.2019.

Ove godine Univerzitet Metropolitan je pripremio nešto novo i drugačije za sve ljubitelje modnog dizajna. U pitanju je takmičenje – MET Future Fashionista Competition za srednjoškolce završne godine, koji mogu osvojiti vaučer u vrednosti od 1.500€ za studije Modnog dizajna na Fakultetu digitalnih umetnosti.

Tema takmičenja je Kreativni svet u savremenom odevanju” koja učesnicima pruža slobodu izbora sopstvenog koncepta i uopšte mogućnost da se lično predstave kroz svoj stvaralački rad, da kroz dizajn kolekcije prikažu sopstveni stil, koncept i način razmišljanja i kreiranja uopšte. Pored glavne nagrade koja se dobija za naj kreativnost i inovativnost, za drugo mesto je Univerzitet Metropolitan obezbedio vaučer od 500€, a za treće mesto vaučer od 250€ za upis na prvu godinu Fakulteta digitalnih umetnosti smer Modni dizajn.

Takmičenje je podržala i Beogradska nedelja mode, gde će pobednik pored vaučera za upis na prvu godinu studijskog programa Modni dizajn imati priliku da bude deo i 45. Belgrade Fashion Week-a, i oseti atmosferu organizacije najvažnijeg modnog događaja u Srbiji i regionu.