Mentorski sistem i praćenje studenata na Univerzitetu Metropolitan

20.06.2018.

Na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, održana je radionica i prezentacija za sve profesore UM-a, na temu – Mentorski sistem i praćenje studenata na Univerzitetu Metropolitan.

U sklopu ovog događaja prezentovan je i projekat TRANS2WORK, i radionica za rad  sa studentima sa hendikepom. Profesorka dr Miroslava Raspopović Milić, koja je i dekan Fakulteta informacionih tehnologija, održala je prezentaciju projekta i upoznavanje sa rezultatima inicijalnih istraživanja. Rukovodilac projekta TRANS2WORK na Univerzitetu Metropolitan i dekan Fakulteta digitalnih umetnosti, profesorka dr Katarina Kaplarski govorila je o opremi koju osobe sa hendikepom koriste u svakodnevnom životu i koju je Univerzitet Metropolitan pribavio iz sredstava projekata kako bi olakšao studiranje studentima.

Takođe su bili prisutni Milan Janković i Marina Lukić iz Udruženja studenata sa hendikepom, i uputili prisutne kako raditi sa studentima koji imaju hendikep i njihovim potrebama. Za kraj je profesorka dr Danijela Ljubojević održala prezentaciju na temu – Značaj karijernih centara i sistema mentorstva na Univerzitetu Metropolitan.

Projekat Trans2Work se finansira od strane EU, u sklopu Erasmus+ programa i zalaže se za tranziciju studenata sa hendikepom – od škole do radnog odnosa u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori.

The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.