Mentor sa UM-a Pavle Mitić osvojio prva 3 mesta sa svojim timovima na Poslovnom izazovu jugozapadne Srbije

21.10.2022.

I ovog puta Univerzitet Metropolitan je podržao regionalno takmičenje srednjoškolaca u preduzetničkim veštinama „Poslovni izazov”. Uz pomoć poslovnih mentora kreirali su biznis planove i video prezentacije za svoje ideje koje su predstavili članovima žirija. Preko 100 učenika rešavalo je ovogodišnji izazov, gde im je zadatak bio da osmisle proizvod, Ili uslugu koja će pomoći učenicima da zadrže svoju pažnju.

Naš student Fakulteta za menadžment Pavle Mitić mentorisao je sva tri pobednička tima!

Prvo mesto osvojio je tim broj 10 koji je predstavio ideju o otvaranju prostora u kome bi bio obezbeđen prostor za čitanje i učenje a služili bi se napici od ginka koji poboljšavaju koncentraciju. Tim su činili:

Elena Petković (Gimnazija, Ivanjica)

Kristijan MIlovanović (Ekonomska škola, Čačak)

Dejan Jovanović (Srednja škola, Krupanj)

Ana Vukašinović (Ekonomska škola, Užice)

Adelisa Halilović (Ekonomsko-trgovinska škola, Prijepolje)

Drugo mesto osvojio je tim broj 19 koji je prezentovao ideju o proizvodnji emitera elektroimpulsa preko elektroda sa pumpicama radi stimuliranja mozga električnim talasima za poboljšanje i održavanje pažnje. Tim su činili:

Ana Račić (Gimnazija, Vrnjačka Banja)

Dimitrije Roglić (Gimnazija, Raška)

Aleksa Šušić (MTŠ “14. oktobar”, Kraljevo)

Viktor Maksimović (Tehnička škola, Novi Pazar)

Dušan Antović (Gimnazija “Takovski ustanak”, Gornji Milanovac)

Treće mesto osvojio je tim 14 čija je ideja bila izrada aplikacije koja održava koncentraciju učenika kroz zanimljive sadržaje i korisne kvizove. Tim su činili:

Aleksa Stanić (Ekonomska škola, Valjevo

Marija Vukosavljević (Tehnička škola, Kosjerić)

Milica Mihajilović (“1300 kaplara”, Ljig)

Tamara Jovičić (Medicinska škola, Čačak)

Milica Pokimica (Srednja škola “Kraljica Jelena”, Raška)

Čestitamo našem talentovanom studnetu Pavlu Mitiću, ponosni smo što je deo UM tima!  Čestitamo i svim pobednicima i svim timovima i želimo im mnogo uspeha u svim predstojećim izazovima koji ih očekuju!