Magija izložbe DizajnUM6

19.06.2018.

Studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, od prve do četvrte godine i svih smerova su priredili magiju u UK Parobrod, predstavljanjem svojih radova u okviru godišnje izložbe – DizajnUM6.

Izložbu je otvorila profesorka Istorije umetnosti, dr Svetlana Smoličić Makuljević uz podršku profesora i studenata FDU-a. Prisutni su imali priliku da vide drugačiji pogled na umetnost, kroz različite formate. Predstavljen je širok spektar dizajnerskih dela, na kojima su studenti vredno radili tokom cele godine. Formati koji variraju od dizajna plakata, ambalaže, interaktivnih medija, videa, slikarskih dela, animacija, modnih instalacija, prikazali su inovativnost i kreativnost zajedničkog rada studenata i profesora ovog fakulteta.

Izložba je otvorena do 21. juna 2018. godine u UK Parobrod (Kapetan Mišina 6A, Beograd) i definitivno ima za cilj da zaseni sve ljubitelje umetnosti repertoarom različitih radova, u koje su studenti uložili rad, trud i svoj jedinstveni talenat.