Kreativna radionica „6 šešira za razmišljanje“ u Kreativnom centru na Metropolitan univerzitetu u Nišu

27.03.2019.

U prostorijama Kreativnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu, održana je kreativna radionica „6 šešira za razmišljanje“ („6 Thinking Hats“) u sredu, 27. marta 2019. godine. Radionicu je održala MSc Ecc Milica Mladenović, rukovodilac Kreativnog centra i asistent na Fakultetu za menadžment Metropolitan univerziteta.

Radionica se sastojala iz tri dela:

• Predstavljanje metode za kreativno razmišljanje „6 šešira za razmišljanje“ – razmatranje ideje iz 6 različitih perspektiva
  • Diskusija o idejama i izgradnja timskog duha i saradnje u razmatranju ideja
  • Okupljanje studenata u timove za istraživanje ideja

Na početku je Milica Mladenović objasnila koncept metode za kreativno razmišljanje u okviru radionice „6 šešira za razmišljanje“ („6 Thinking Hats“). Ova metoda podstiče razmatranje ideje iz 6 različitih perspektiva, pri čemu svaku perspektivu predstavlja šešir određene boje. Nakon toga, studenti su iznosili svoja mišljenja o različitim idejama. Tom prilikom korišćeni su rekviziti – 6 šešira različitih boja, što je izazvalo veoma pozitivnu reakciju i angažovanje studenata. U zavisnosti od boje dobijenog šešira, svaki student je razmatrao iznetu ideju iz određenog ugla. Na osnovu ličnih interesovanja, preferencija, veština i sposobnosti, studenti su se na kraju radionice okupili u timove kako bi dalje istraživali potencijal za razvoj iznetih ideja.

Studenti su bili oduševljeni radionicom i razmenom šešira, što je dovelo do razvoja još većeg broja ideja, kao i nadogradnje postojećih. Metropolitan univerzitet primenjuje savremene inovativne metode kako bi kod svojih studenata podsticao kreativno razmišljanje.