Još jedno uspešno finale Global Game Jam-a  održano na Univerzitetu Metropolitan

Još jedno uspešno finale Global Game Jam-a održano na Univerzitetu Metropolitan

14.02.2022.

Global Game Jam – najveći gejmerski događaj na svetu se održao i ove godine online na Univerzitetu Metropolitan, pored 118 zemalja širom sveta i 800 lokacija, a cilj ovog događaja bio je da okupi sve ljubitelje gejminga sa ili bez develeperskog iskustva.

Ove godine, s obzirom da se takmičenje odvijalo online, ljubitelji gejminga i kreiranja računarskih igara imali su 96 sati da pokažu svoje znanje i kreativnost.

Ovogodišnja tema o kojoj je godine odlučivao kreativni tim sa širokim spojem iskustva i pogleda na proces kreiranja i dizajniranja video igara za gejmere iz celog sveta bila je “Duality”, sa kojom su takmičari mogli više da se upoznaju u okviru snimka dobrodošlice sa oficijalnog otvaranje GGJ-a.

Studenti Univerziteta Metropolitan sa Fakulteta informacionih tehnologija, bili su mentori i podrška svim takmičarima, tokom čitavog trajanja Jam-a.

Na Univerzitetu Metropolitan učestvovali su srednjoškolci i studenti i takmičilo se ukupno 20 timova.

Žiri koji je birao pobednike činili su asistent Igor Sabo, docent dr Petar Stamenković, Jovan Soldatović iz kompanije BAD SISTEMS i Dragan Jerosimović iz 3Lateral i Epic Games kompanije.

Prvo mesto i nagradu od 1.000€ za upis na Fakultet informacionih tehnologija je osvojio tim – TriCore koji su činili sjajni učesnici – Adam Adam i Nikola Šoškić.

Drugo mesto i vaučer od 700€ za upis na Fakultet informacionih tehnologija je osvojio je Željko Ćirović, koji se individualno takmičio.

Treće mesto i vaučer od 500€ za upis na Fakultet informacionih tehnologija je osvojio tim koji su činili Andrej Drmanović i Strahinja Nedeljković.

Takođe, pobednici su dobili i specijalne poklon pakete od ovogodišnjih partnera 3lateral i Epic games kompanija.

Čestitamo pobednicima još jednom i zahvaljujemo se svim takmičarima! Vidimo se sledeće godine!