Još jedna Noć muzeja za Metropolitan u Beogradu i Nišu

21.05.2018.

Završena je 15. jubilarna Noć muzeja za 2018. godinu, sa temom „Pobede i pobednici“ gde je Univerzitet Metropolitan učestvovao na više lokacija kako u Beogradu, tako i u Nišu.

U Beogradu je Metropolitan bio deo izložbe „Tvrda umetnost i meka srca“, profesorke dr Katarine Kaplarski u galeriji Pro3or, gde su studenti Fakulteta digitalnih umetnosti crtali portrete prisutnih posetilaca na digitalnim tablama, kao na pariskom Monmartru. Druga lokacija je bila na Kalemegdanu, gde su se prodavali radovi „Artists Anonymous Belgrade“ neprofitabilne organizacije, koja se bavi socijalno angažovanim dizajnom i koja udružuje dizajnere iz različitih branši.
Studenti Grafičkog dizajna od prve do četvrte godine Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu, izlagali su svoje radove takođe na dve lokacije, na samom Univerzitetu i u okviru Narodnog pozorišta. Obe lokacije su bile veoma posećene, gde su ljubitelji umetnosti i kulture uživali u prikazanim radovima naših studenata.
U nastavku pogledajte atmosferu sa kulturne manifestacije Noć muzeja iz Beograda i Niša: