Izložba “Viktor i Margareta”,  profesorki FDU, Nede Šormaz i Katarine Kaplarski Vuković

Izložba “Viktor i Margareta”, profesorki FDU, Nede Šormaz i Katarine Kaplarski Vuković

13.07.2023.

Izložba “Viktor i Margareta”, profesorki Fakulteta digitalnih umetnosti, Nede Šormaz i Katarine Kaplarski Vuković, u galeriji Gradske opštine Vračar otvorena je od 04. do 18. jula!

Iako profesorke rade u različitim medijima i imaju potpuno drugačiju poetiku, na ovoj izložbi obe istražuju ljudski identitet: Neda kroz tipografsko istraživanje upotrebom autorskog fonta “Viktor”, a Katarina kroz figuru princeze Margarete (inspirisana Velaskezovom slikom “las Meninas”) koju je predstavila u različitim medijima.

Takođe, ovu priliku koristimo i da vas pozovemo da u četvrtak 13.07. u 12h,  dođete u galeriju gde će biti biti održan VR gallery party!

VR galeriju možete pogledati OVDE

Vidimo se!