Izložba studentkinje Kristine Simić – „B-day nudes“

28.03.2018.

Kristina Simić, studentkinja druge godine Fakulteta digitalnih umetnosti sa smera Dizajn interaktivnih medija predstavlja svoju prvu samostalnu izložbu pod nazivom – „B-day nudes“ u Ustanovi kulture „Parobrod” od 03. do 13. aprila 2018. godine.

Nakon pola godine rada na ovom projektu, izložba prikazuje fotografije sa novim pristupom umetnosti, aktove sa najmanjim fokusom na vulgarnom i primarnost estetike kasnih 2010-tih i sušte lepote žene.

Izložba „B-day nudes“ je ujedno i proslava Kristininog 20. rođendana, koja simbolično i nosi ime povodom toga. Mlada umetnica se fotografijom aktivno bavi u poslednje dve godine, a iz hobija od osnovne škole. Pored toga radi i na kolažima, video projektima, 2D i 3D animacijama. Kristinine projekte možete videti na linku: https://www.behance.net/simickristina

Posetite izložbu „B-day nudes“ i sigurno ćete poželeti da budete deo nekog novog projekta ove mlade i talentovane umetnice.