IZLOŽBA STUDENATA MODNOG DIZAJNA U TC UŠĆE

16.06.2021.

Studenti Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan, od četvrtka 17. juna do nedelje 20. juna predstavili su posetiocima TC Ušće izložbu svojih radova.

Svečano otvaranje izložbe održalo se u četvrtak u 12h.

Radovi koji su bili predstavljeni ovog puta su radovi studenata završne godine studija – Dina Puljića, Bogdana Mrše i Tamare Vojnovski.

Predstavljeni radovi su samo neki od najuspešnijih radova studenata četvrte godine Modnog dizajna. Radovi su odgovori studenata na zadatke sa danas popularnim temama iz oblasti Modnog dizajna a koje se tiču održivosti, modno-umetničkog koncepta, reciklaže, veze mode i arhitekture i tradicionalnog kostima.

Naši studenti su još jednom pokazali svoj talenat i kreativnost i razlog zašto su među najboljim mladim dizajnerima. Kao i uvek podrška kroz ovaj projekat je usledila od strane profesora sa Modnog dizajna: Tijane Pavlov, Katarine Samardžić i Aleksandra Protića, zajedno sa dekankom Fakulteta digitalnih umetnosti, profesorkom dr Svetlanom Smolčić Makuljević.

U nastavku možete videti kako je izgledala izložba