Izložba Srednji vek i dizajn

30.05.2013.

Izložba radova studenata Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan
Srednji vek i dizajn, sa idejom recepcije srednjevekovne vizuelne kulture u savremenom dizajnu, biće otvorena 31. maja u Galeriji fresaka Narodnog muzeja u Beogradu.
Polazeći od ideje da je srpska srednjovekovna kultura potencijalna inspiracija savremenog dizajna, ali i od savremene potrebe da se srednji vek dizajnira, odnosno savremenim vizuelnim medijima predstavi najširoj publici, studenti ovom izložbom predstavljaju bogatstvo srpske srednjevekovne kulture i slike.
Koristeći savremene vizuelne medije autori su ponudili rekonstruisanu sliku srednjovekovnog prostora, kao i savremenu interpretaciju srednjovekovne kulture.
Srednjovekovno kulturno nasledje opredmećeno je u savremenoj dizajnerskoj praksi maketom manastirske crkve, razglednicama, brošurama i posterima.