Izložba radova studenata sa Univerziteta Metropolitan iz Niša u okviru arheološkog nalazišta Medijana

7.06.2017.

U nedelju 04. juna 2017. godine, Univerzitet Metropolitan iz Niša se predstavio u okviru arheološkog nalazišta Medijana, gde su bili predstavljeni radovi studenata i profesora sa Fakulteta digitalnih umetnosti.

Do saradnje između Poslovno-obrazovnog centra u Nišu i arheološkog nalazišta Medijana, došlo je nakon održanog kulturnog događaja – Noć muzeja koji se ove godine prvi put održao u prostorijama Univerziteta Metropolitan i koji je posetila kustos Vesna Crnoglavac, gde je prepoznala talenat studenta koji su predstavili svoje radove pod nazivom „Preplitanja“ Medijana-Metropolitan ART.

Pored predstavljene izložbe na otvorenom arheološkom nalazištu, studenti i profesori Univerziteta Metropolitan održali su i radionice za sve prisutne – kaligrafsko ispisivanje i crtanje portreta.

Zahvaljujemo se još jednom kustosu Vesni Crnoglavac na saradnji i što je prepoznala uspešnost saradnje između Univerziteta Metropolitan iz Niša i Medijane.