“Idemo do vrha“ studenti Fakulteta digitalnih umetnosti iz Niša, pobednici BOLD projekta

22.12.2022.

Projekat BOLD ima za cilj da mladima u Srbiji pomogne da osmisle i sprovedu projekte, da podstakne njihovo aktivno učešće u zajednici i da im pruži konkretno lidersko iskustvo i potrebne veštine. Ta mreža nudi mogućnost učešća na radionicama sa mladima iz cele Srbije i susednih zemalja, kao i mogućnost apliciranja za stipendije i konkurse u Sjedinjenim Američkim Državama.

Mladi lideri ovom prilikom trebalo je da predstave svoje ideje na teme građanskog angažovanja i ekonomskog razvoja.

Prvi pobednički projekat osvojio je tim u kome su studenti Fakulteta digitalnih umetnosti, Grafičkog dizajnaLuka Filipović i Milan Ranđelović. Nagradu im je uručio ambasador SAD – grant od 5.000 USD koji će pomoći realizaciji projekta.

Pobednički tim sa juga Srbije osmislio je sajt „Vrh“ koji pruža informacije o turističkim mestima njihovog kraja o kojima je slabo ko informisan. Talenat, inicijativa i želja za pozitivnom promenom osobine su kreativnih mladih ljudi koji su sinoć predstavili svoje projekte, a jedan od njih, ideja o sajtu pod nazivom „Vrh“, proglašen je za najbolji na osnovu glasova publike.

„Naš projekat je bio pravljenje sajta o prirodnim lepotama Niša i okoline. Ovaj novac će nam mnogo značiti oko izvršenja tog projekta.” Kako su opisali, sajt je zamišljen tako da omogući ljubiteljima prirode da podrobnije istraže lokaciju na kojoj se nalaze, a ova ideja odabrana je među pet podjednako kreativnih ideja.

– “Nemaju svi padeži, ali imaju svi vrhovi” – našalio se predstavnik tima i dodao: „Ako ne znaš gde ćeš, dođi na vrh“.

„Ima mnogo pametnih mladih ljudi u ovoj zemlji, hajde da im damo šansu da zajedno nešto promene. Imamo izraz na engleskom koji kaže ‘sreća prati hrabre’, i to nam je ideja za ovaj projekat“, istakao je Kristofer Hil, ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji.

Čestitamo našim studentima UM je ponosan na vas!