GIRLS CAN CODE – takmičenje na Univerzitetu Metropolitan

13.05.2019.

U cilju obeležavanja Svetskog dana žena u informaciono-komunikacionim tehnologijama, Met Lab organizuje GIRLS CAN CODE hakaton na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, od 25. do 26. maja 2019. godine. Reč je o 24-časovnom takmičenju iz oblasti IKT-a, u kojem će učestvovati isključivo studentkinje IT fakulteta iz cele Srbije.

Met Lab je organizacija studenata Univerziteta Metrolpoitan u Beogradu, koja postoji već 4 godine i ima za cilj podsticanje studenata u pravljenju prvih koraka u profesionalnoj karijeri. Poaktivno delovanje, izdvajanje iz okoline, kreativno razmišljanje i spremnost na akciju su samo neke od osobina koje članovi organizacije razvijaju među studentima.

Cilj organizovanja hakatona GIRLS CAN CODE je da ohrabri i podrži devojke čije je zanimanje iz oblasti IT-a, kako bi pokazale svoje znanje i veštine iz ove atraktivne oblasti.