Fakultet digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan na Mikser festivalu – „Migracija“

30.05.2017.

Fakultet digitalnih umetnosti je bio jedan od učesnika i imao svoju postavku instalacija i radionica na ovogodišnjem Mikser festivalu pod nazivom „Migracija“. Ove godine se Mikser festival održao na prvobitnoj lokaciji, gde je zapravo sve i počelo, u silosima nekadašnjeg Žitomlina na donjem Dorćolu.

Instalacije koje su predstavili profesori i studenti FDU-a, Univerziteta Metropolitan iz Beograda bile su – „Reflective Education“ na kojoj su radile Danijela Mitrović i Madlena Dašić, „Bajs“ rad Teodore Dautović i „Cmiklo“. Pored instalacija, održana je i dečija radionica „Simbolizuj soluciju“ koju je vodila profesorka Madlena Dašić zajedno sa studentima Univerziteta Metropolitan.

Drago nam je što smo imali mogućnost da približimo i pokažemo posetiocima Mikser festivala kreativne radove koji su stvarani u okviru Fakulteta digitalnih umetnosti.