Danilo & Sharon – kreatori bajke na Univerzitetu Metropolitan

13.03.2019.

Ovog proleća studenti Univerziteta Metropolitan će imati priliku da čuju bajkovitu priču mladih kreativaca, koji su sa svojim viđenjem najlepših trenutaka postali prepoznatljiv dvojac, ali i brend. Danilo & Sharon su poznati po svom definisanom estetskom pristupu i prilagođenim fotografijama pri stvaranju svadbene slike, koje izazivaju svakodnevno divljenje širom sveta.

Pod jakim uticajem istočne evropske baštine i prethodnog modnog i reklamnog rada, Danilo & Sharon su izgradili fotografski stil koji „zavodi“ moderne neveste u celom svetu. Većina svadbenog i portretnog rada inspirisana je samom lokacijom i samim subjektima, dok je estetika autorskog potpisa. Radeći na međunarodnom planu, Danilo & Sharon su fotografisali svadbe i portrete od tropske Dominikanske Republike do istorijskog Pariza. Definišući sebe kao porodicu umetnika, Danilo & Sharon Vasić zajedno rade na svakom projektu, često putuju sa svojim trogodišnjim sinom i stvaraju bajku kroz fotografiju. Brend je baziran u Evropi, osnovan u Beogradu.

Njihovi radovi su se našli u prestižnim modnim magazinima kao što su: British Vogue, Elle, Elle Décor, Brides, Junebug Weddings, Cosmopolitan, Rangefinder Magazine, Flothemes, Looks Like Film, Wedded Wonderland, Daily Mail, Huffington Post i mnogi drugi. Kako je njihov rad postao prepoznatljiv u celom svetu, tako su pristizale pohvale i vredene nagrade: Europe’s Best Young Wedding Photographers / Way Up North Awards, Stockholm 2017. ; 30 Rising Stars of Wedding Photography / Rangefinder Magazine, New York 2017. ; Best of the Best / Junebug Weddings 2016.

Gostujuće predavanje Danilo & Sharon – kreatori bajke, će se održati u sredu, 20. marta 2019. godine sa početkom od 17h, u učionici RU1 na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, a u okviru predmeta profesorke Madlene Dašić i Fakulteta digitalnih umetnosti.