APLIKACIJA NAŠIH STUDENTKINJA JE KONAČNO DOSTUPNA NA APP STORE

10.02.2014.

Aplikacija „Playground“ koju su kreirale naše studetkinje Ana Rodić, Maša Pejčić, Jelena-Marina Bradarić i Jovana Kovač dostupna je i spremna za korisnike Windows phone platforme. Svetske šampionke u kreiranju mobilnih aplikacija i dobitnice Svetosavske nagrade napravile su inovativan kompjuterski program čiji je cilj poboljšanje fizičkih sposobnosti dece uzrasta do 14 godina.

Tim je kreirao Windows 8 aplikaciju za mobilne telefone pod nazivom „Playground“. Aplikacija je namenjena nastavnicima i studentima. Aplikacija prikazuje šest igara koje sadrže video tutorijale dečijih inovativnih sportskih igara. Ova aplikacija je laka za korišćenje i za nastavnike i za decu, a deci je posebno interesantna jer je njen dizajn pažljivo kreiran kako bi bio što pristupačniji i interesantniji njihovom uzrastu. Aplikacija omogućava da se formiraju timovi i prate rezultati napredovanja, dok se timovi međusobno takmiče.

Sama aplikacija podstiče decu na fizičku aktivnost, zato i ne čudi ambicija i želja  AdaJAMM tima da ista zaživi i u školama gde bi se  koristila u svakodnevnoj nastavi.

Posetite sajt www.windowsphone.com i saznajte više o aplikaciji naših studentkinja.