Aleksandra Stevanović, asistentkinja na Univerzitetu Metropolitan, dobila priznanje izdavačke kuće Wiley, kao autor jednog od najviše puta sačuvanih radova

18.04.2023.

Aleksandra Stevanović, asistentkinja na Fakultetu informacionih tehnologija, dobila je priznanje renomirane izdavačke kuće Wiley da je rad Higher education students’ experiences and opinion about distance learning during the Covid‐19 pandemic na kojem je Aleksandra prvi autor, jedan od najviše puta sačuvanih radova.

Spomenuti rad je, do sada, citiran više od pedeset puta i bavi se izazovima u visokoškolskoj zajednici koje je izazvala pandemija Covid-19. Studenti Univerziteta Metropolitan bili su deo uzorka istraživanja na kojem se rad bazira. Pored identifikacije prednosti i mana nastave na daljinu rezultati istraživanja ukazuju da su studenti prve godine bili značajno manje motivisani tokom procesa učenja na daljinu od svojih starijih kolega. Kompletnu analizu i rezultate istraživanja možete pronaći u radu.

Naslovnu stranu časopisa Journal of Computer Assisted Learning, tj. specijalnog izdanja – broja  u kojem je objavljen rad krasi slika koja je pobedila na konkursu, čiji je autor takođe Aleksandra.

Univerzitet Metropolitan čestita asistentkinji Aleksandri Stevanović na ovom izuzetnom uspehu!