MET & ILEDA Data Viz Hakaton
PRIJAVI SE NA 24H HAKATON IZ OBLASTI IT-a ZA STUDENTE I SREDNJOŠKOLCE!
DA LI STE SPREMNI ZA PRVI Data Viz HAKATON?

Studiraš ili te zanima oblast informacionih tehnologija? Interesuju te Big Data i načini njihovog prikazivanja? Oprobaj se i prikaži nam svoj predlog prikaza podataka- i to za 24h!

Inoviraj, kreiraj, stekni nova iskustva i osvoji vredne nagrade!

MET & ILEDA Data Viz hackathon će se održati sa početkom 21. oktobra od 11h, u prostorijama Univerziteta Metropolitan u Nišu i trajaće 24h. Učesnici hakatona će dobiti prave podatke sa kojima će raditi i koristiti da kreiraju svoje rešenje.

Studenti i srednjoškolci – učesnici hakatona će imati priliku da svoju kreativnost i veštine iskažu u analizi i obradi podataka, u kontekstu efikasnijeg prikupljanja, ali ćemo na dan takmičenja otkriti u koje svrhe!
1

PRIJAVI SEBE ILI TIM! Prijave su otvorene do 19. oktobra. Potreban ti je tim od 3 do 5 članova. Na primer – možda jedan član ekipe ima najviše znanja u oblasti obrade podataka, drugi ima najviše znanja vezano za izradu aplikacije, a treći zna kako da dizajnira izgled aplikacije ili prezentuje vašu ideju! Ako nemaš tim ne brini! Prijavi se individualno, a mi ćemo te povezati sa drugim učesnicima koji dele slična interesovanja i veštine. Članovi tima ne moraju da budu sa istog fakulteta ili iz iste škole.

Proveravaj mejl (uključujući i spam i promotion foldere) kako bi na vreme dobio sve informacije o daljem toku takmičenja.

2

MESTO:
Događaj će se održati u prostorijama
Univerziteta Metropolitan u Nišu

Bulevar Svetog Cara Konstantina 80A

3

TEMA: Univerzitet Metropolitan i ILEDA tim će vam otkriti zadatak na sam dan hakatona – I ZATO JE IZAZOV JOŠ VEĆI! Ali je i sve samim tim interesantnije – realni podaci i vaša realna rešenja!

4

PODRŠKA I RESURSI: Od MET i ILEDA mentora sa Fakulteta informacionih tehnologija imaćete podršku tokom rada. Takođe, za vas smo pripremili i radionicu na temu „Tehnike analitike i vizualizacije podataka“, koja će vam pomoći da steknete dodatna znanja, unapredite svoje rešenje i predstavite ga na najbolji mogući način.

Za učesnike iz Beograda obezbedili smo i prevoz do Niša, kao i prevoz za povratak u Beograd. Prijavite se na vreme i obezbedite svoje mesto!

Šta vam je obezbeđeno u toku 24h Data Viz hakatona?

• Radni prostor i oprema: računari, projektori, internet konekcija…
  • Mentorska podrška u toku takmičenja
  • Učenje kroz praktične radionice o analizi i vizualizaciji podataka
  • Večera i ručak uz najbolji ketering u gradu
  • Grickalice i piće tokom celog takmičenja
  • Lejzi begovi za odmor
  • MET Fun Room za druženje i zabavu sa ostalim timovima
  • I naravno VREDNE robne nagrade za sve članove pobedničkih timova
Šta je neophodno da vi ponesete?

• Pozitivnu energiju
  • Timski duh
  • Po želji, možete poneti i svoj laptop, ukoliko je to oprema na kojoj ste navikli da radite
Kako ocenjujemo vaš rad?

Pitate se šta je najbitnije u vašem radu, šta najviše cenimo? Ovo su kriterijumi, poređani po važnosti, kojih ćemo se čvrsto držati u ocenjivanju vaših radova.

KREATIVNOST I
INOVATIVNOST

IMPLEMENTACIJA

PREZENTACIJA
IDEJE
Kako će vaši radovi biti nagrađeni:

Predstavite pred žirijem na čemu ste vredno radili, plasirajte se na neko od prva tri mesta i osvojite vredne robne nagrade.

Budite kreativni i vredni – takmičenje traje samo 24h, vaše vreme da pokažete svoje IT umeće je ograničeno, ali dovoljno da zablistate! Ako usput nastanu izazovi, samo kontaktirajte mentore sa MET-a, oni su tu za svu neophodnu podršku i savete.

OČEKUJEMO VAS 21. OKTOBRA NA UNIVERZITETU METROPOLITAN U NIŠU. BUDI DEO Data Viz HAKATONA ZA STUDENTE I SREDNJOŠKOLCE.
Hakaton se finansira iz projekta ILEDA – Improving online and blended learning with educational data analytics”, ref. broj 2021-1-BG01-KA220-HED-00003112

MET & ILEDA Data Viz Hakaton
SUBOTA, 21. OKTOBAR 2023.

• 07:00 Polazak iz Beograda
  • 10:00-11:00 Registracija učesnika
  • 11:00-11:15 Otvaranje takmičenja
  • 11:15-12:10 Radionica i otkrivanje teme
  • 12:10-12:30 Upoznavanje timova i podela po učionicama
  • 12:30-13:30 Ručak
  • 13:30–19:00 Timski rad uz periodične konsultacije sa mentorom
  • 19:00–20:00 Večera i druženje u MET Fun room-u
NEDELJA, 22. OKTOBAR 2023.

• 8:00-09:00 Doručak
  • 09:00-11:00 Završne konsultacije sa mentorom